$18,000 Dolarlık Hata mı.?

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
239
310
Konya
www.cizgi.com
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.
13 Ekim 2019'da Uniregistry üzerinden satışı gerçekleşen bir alan adından bahsediyoruz.. Farklı bir dilde bu şekilde mi yazılıyor bilmiyorum ama kullanıcının hatasından söz ediliyor.. O değil de doğru yazımı bile sıkıntılı bir kelime.. :)
Domain: extasy.com​
İngilizcede doğru yazımı: ecstasy​

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
39
56
Kimsenin 18K USD'lık ir hata yapacağını sanmam :)

Ayrıca sanırım kelimenin doğru şekli "extacy", "ecstasy" değil.

Kelimenin başka anlamları da var ve direk bu kelime ile ilgili şarkılar vs. de mevcut.

Ama Google'a yazınca did you mean "extacy" diye düzeltiyor. Bu bir sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
239
310
Konya
www.cizgi.com
Ben google translate in yalancısıyım :) .. extacy - extasy - ecstasy .. ortaya bir karışık yapmış arkadaş.. :)

Başka anlamlarının olması ya da farklı bir dilde anlam ifade etmesi mantıklı.. Yoksa $18,000 a ne kadar
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.
yenir.. Üfff..

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
68
49
İnceleme yapmadan yorum yapıyorum, o yüzden hatalı bir yorum da olabilir ama, sanki türkçe de ki tespih - tesbih kullanım olayı gibi bir durum dan mı kaynaklanıyor acaba diye düşündüm postu okuyunca... 🤔

• Beğen

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
23
29
Istanbul
www.domainmatik.com
bazı kelimeler yanlış imla hataları ile ülkelerin dillerine yerleşiyor. ve sıkça kullanıldıkları için yanlış halleriyle doğruymuş gibi kabul ediliyor. bunlara en iyi örnek; Heroin maddesinin ülkemizde Eroin olarak kullanılması ve dilimize geçmesi gösterilebilir. Google lokasona göre sonuç listelediği için Eroin kelimesi Türkiye'de doğru sonuç verirken başka ülkelerde bunu mu demek istediniz diye Heroin olarak düzeltmekte.

Bir de komik hikayesi var bunun Heroin maddesi'nin avrupa'da yaygınlaşmasının ardından kaçakçıların ilk Trakya'dan bu maddeyi ülkeye sokmaları ve Trakyalalıların "H" harfini söyleyemedikleri için dilimize Eroin olarak geçtiği rivayet edilir :ROFLMAO:

Ecstacy'de aynı şekilde ülkemizde yanlış telaffuz ediliyor. Extacy, Ecstasy, Extasy, gibi yanlış kullanımları olmasına rağmen Türkçe'de doğru telaffuzunun Ekstasi olması gerekiyor fakat yanlış telaffuzlarının kullanımı doğrusundan daha fazla olduğu için google indexlemesi bir çok yanlış kullanımı doğru kabul ediyor.

Yanlış kullanım olsa dahi Global aranma hacmine bakıldığında değerli bir domain olduğu için bende satış rakamını makul gördüm açıkçası.
*flood önlemi* mesajınız otomatik birleştirildi:

Türkçe'de doğru telaffuzu "Ekstazi"

Son düzenleme:
  • Beğen

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü