Alan Adlarının En Çok İçerdiği 20 Konu

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
191
254
Konya
www.cizgi.com
Alan adlarında en çok kullanılan kelimeler ile ilgili bir çok araştırma gördük, Google reklamlarındaki en pahalı anahtar kelimeleri de gördük fakat daha önce alan adlarının içerdikleri konu ile ilgili bir araştırma görmemiştik. LeanDomainSearch.com, bu konu ile ilgili bir araştırma yapmış ve .com alan adlarının en çok içerdiği 10.000 konuyu belirlemiş. Gerçekten de ilginç bir araştırma olmuş.

İşte alan adlarının en çok içerdiği 20 konu:

20.jpg

LeanDomainsSearch.com daha önce de İngilizce alan adlarında en çok bulunan 5.000 adet prefix ve suffix hakkında da bir araştırma yapmıştı.

İşte İngilizce .com alan adlarında en çok kullanılan ilk 5 prefix:
 1. My
 2. The
 3. Web
 4. Go
 5. Super
İngilizce .com alan adlarında en çok kullanılan ilk 5 suffix:
 1. Online
 2. Web
 3. Media
 4. World
 5. Net
AfMeSu.com - 2012
 

Kaplan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
27
26
35
Samsun, Türkiye
doyosi.com
Sosyal medya platformları yükseldikten sonra ve mobil uygulamaların da işin içine girmesi ile özellikle suffixler değişti.

io ly ter book fy fx dev gibi ekler ile biten domainler artık daha popüler.

Özellikle startup kültürü çığ gibi büyüdükçe de benzer akımlar devam edecektir.
 
 • Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Hakkımızda

 • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
 • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü