C2C Proje Domainim Hakkında

Serbay

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Kas 2019
5
2
Merhaba,

C2C Projem var. Bu projem için 2 adet domain belirledim. bidolu*net ve avantajli*net
Yazılım geliştirme firması bidolu*net domain adresinin daha uygun olacağını (fikirleri) belirtti.
Linkedin üzerinden bir yazışma esnasında soruşturdum. Bir entegratör firma yetkilisi projemin *com uzantılı domain ile başlaması gerektiği konusunda fikrini beyan etti.
Benim kendimde projeme uygun *com uzantılı domain yok.

Projeye uygun *com uzantılı domain için şuan için başlangıçta harcayabileceğim yüksek bütçe (maksimum 1500-2000 TL ödeme yapabilirim) yok.

Sizce ne yapmalıyım? Kendi domainim ile yola çıkmalı mıyım? Yoksa illa ki *com uzantılı bir domain için çalışmalar yapmalı mıyım?

Sizlerin fikirlerine, görüş ve önerilerine ihtiyacım var. Desteğinizi istirham ediyorum.

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
62
43
Bence com ile başlamanız başarı şansınızı çok ciddi anlamda pozitif etkileyecek bir şey. Bence com ile başlamalısınız. Ayrıca, yanlış anlamazsanız şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, eğer ekstra giderler için ayırabilecek birkaç bin tl bütçeniz de yok ise nasıl başarılı olabilirsiniz ki hocam? Çünkü hesapta olmayan birçok gider çıkacaktır önünüze muhtemelen... Com ile başlamaktan ziyade bence esaslı bir swot analizi yapmalısınız nacizane görüşüm...

Murat

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
19
47
Marmara Denizi
.hojbej.com
Hocam merhaba
Şahsi görüşüm: Eğer projeniz iddialı ise, emek ve bütçe harcayarak yatırım yaptıysanız veya yapacaksanız, mutlaka com uzantılı domain içinde bir çalışma yapın derim. yok eğer ya tutarsa mantığı ile hazırlanan bir projeden bahsediyorsanız, ileride kat be kat fazlasını göze alarak com uzantılısını da alırım diyorsanız istediğiniz domain ile başlayın.
bu arada avantajla domaininin com uzantısı elimde mevcut. Dilerseniz özelden yazın kirala/satınal tarzı bir çalışma yapabiliriz.

Serbay

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Kas 2019
5
2
Bence com ile başlamanız başarı şansınızı çok ciddi anlamda pozitif etkileyecek bir şey. Bence com ile başlamalısınız. Ayrıca, yanlış anlamazsanız şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, eğer ekstra giderler için ayırabilecek birkaç bin tl bütçeniz de yok ise nasıl başarılı olabilirsiniz ki hocam? Çünkü hesapta olmayan birçok gider çıkacaktır önünüze muhtemelen... Com ile başlamaktan ziyade bence esaslı bir swot analizi yapmalısınız nacizane görüşüm...
Merhaba Hocam,

com uzantılı domain yatırımını ekstra gider olarak görmüyorum. Sadece bu benim için bir proje ve sürekliliğini henüz kestiremiyorum.
Birkaç domain soruşturdum. 8bin$ elden teslim teklif aldım. Bu ne demek? Sadece domain 50bin lira demek.
Yazılım için gerekli olan 20bin lira bir şekilde toparlanır ve ödemesi kolay yapılır olarak ön görüyorum. Başlangıçta 50bin domain + 20bin yazılım + şirket kuruluş masrafları vs. gibi bir bütçem yok.
Yine de önerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.
*flood önlemi* mesajınız otomatik birleştirildi:

Hocam merhaba
Şahsi görüşüm: Eğer projeniz iddialı ise, emek ve bütçe harcayarak yatırım yaptıysanız veya yapacaksanız, mutlaka com uzantılı domain içinde bir çalışma yapın derim. yok eğer ya tutarsa mantığı ile hazırlanan bir projeden bahsediyorsanız, ileride kat be kat fazlasını göze alarak com uzantılısını da alırım diyorsanız istediğiniz domain ile başlayın.
bu arada avantajla domaininin com uzantısı elimde mevcut. Dilerseniz özelden yazın kirala/satınal tarzı bir çalışma yapabiliriz.
Merhaba Hocam,

Projem iddialı. Hedeflerim ve hayallerim büyük. Benimle birlikte bu yola çıkacak olan firmalar (başlangıçta birlikte yola çıkacağımız ve mağazaları olacak olan kurumsal firmalar) ilk defa eticaret ile tanışacaklar. Onlar da, ben de projenin başarılı olup olmayacağını bilemiyoruz.
Bu sebep ile yüksek bütçeli bir domain ile başlamayı düşünmedim.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bildirilerinizi dikkate alacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
208
275
Konya
www.cizgi.com
Bütçen sağlam bir .com almak için yetersiz..

Ya .net ile projeye başlayıp başarıyı sağladıktan sonra domaini yükseltebilirsin, ya da .com için bütçe oluşturabilirsin..

İlgilendiğin domaini satın alma opsiyonlu kiralamayı da düşünebilirsin..

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
21
28
Istanbul
www.domainmatik.com
Size tavsiyem kurumsal projelerde belirlediğiniz domain'in marka tescili var mı yok mu kontrol edin. Bir çok kişi önemli gördüğüm bu konuyu göz ardı ediyor. Eğer belirlediğiniz isme ait aynı sektörde marka tescili yapılmış ise kapatma davası açabilirler. mesela bidolu ismiyle ilgili geçmişte aktif bir proje olduğunu hatırlıyorum. Marka tescillerini kontrol ettiğimde adı gibi bidolu marka tescili mevcutta var farklı sınıflarda. Size tavsiyem yaratacağınız markanızı tescil ederek korumaya alın.

Bana projenizle ilgili özelden bilgi verebilirseniz 1500-2000TL aralığındaki domain portföyümden size önerilerde bulunabilirim.

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü