Domain Btk Engeli Yardım

ultradige

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
4
2
Arkadaşlar bir Domain aldım fakat. Bu domain btk tarafından engel yemiş.

Bu Domain yeni tescil bir domain değil açık arttırma üzerinden aldım. Ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Microsoft

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
13 Eki 2019
1
1
şöyle ki,
Bildiğim kadarıyla aktarıyım denedim bahsettigim şekilde ama netice alamadan domaini elimden çıkarttım.

Domaini müzayede üzerinden aldıysanız müzayede ekran görüntüsü ve banka ödeme dekontlarını BDK üzerinden paylaşıp, davalı olan kişi açık arttırma üzerinden satışa sunmuş ve üzerime devri gerçekleştirilmiştir.
Aldığınız site'nin de böyle bir kontrol alt yapısı bulunmadığını da belirtirseniz domain el değişimi kabul görürse ellerindeki dosya yoğunluğuna göre 6 ay ile 1 yıl içerisinde netice alınabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Hadrasoft

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
13
13
www.hadrasoft.com
Domainin BTK engelini kaldırmak için domaini satın aldığınız tarihi de gösterecek şekilde ekran görüntüsü, fatura benzeri belge hazırlayın. E-devlet'ten giriş yaparak domain engeli sorgulama-kaldırma menüsünü bulun (aratarak bulabilirsiniz). Gerekli bilgileri girip, domaini yeni aldığınızı ve önceki içeriklerle ilişkinizin olmadığı, gelecekte de buna benzer bir içerik paylaşmayacağınızı belirtirseniz bir haftada açılır diye düşünüyorum.

Başımıza gelen aynı olay esnasında BTK'nın e-devletteki sistemi hata veriyordu. Genel Merkezleri ile haftalarca görüştükten sonra hatanın giderilmesini sağladık. Kaydımızı oluşturduktan sonra 3 gün içinde engel kalkmıştı.

• Beğen
Tepkiler: Kipa ve AfMeSu

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü