Domain Firma Deneyimim

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
188
247
Konya
www.cizgi.com
Bu sektöre prof. anlamda başladığım 2009 dan beri hep İHS yi kullanmıştım.. Ta ki geçen yıla kadar..

Uzun süre İHS kullanmamın bir kaç nedeni vardı..

• 2.el satış platformları..
  • Bu platformun komisyon oranı düşüklüğü..
  • Uygun kayıt, transfer ve yenileme fiyatları..
  • ve benim için en önemlisi "leb" demeden "çorum" u anlayan teknik destek..
Zaman içerisinde bu kalemler teker teker gitti.. Ve en çok önem verdiğim teknik destek kısmında da "çorum" u anlatıp "kahramanmaraş" mı yanıtları aldıkça yeni firma arayışına başladım..

Aradığım firma kıstaslarım;

• Güven
  • Global ölçekli olması (yurt dışı satışlarında hızlı transfer)
  • Satış platformları
  • Uygun fiyat
  • ve yine teknik destek kalitesi
Teknik destek açısından zayıf kalsalar da diğer hususlarda memnun kaldığım GoDaddy firmasına geçen sene toplu transfer gerçekleştirdim.. 1 senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım.. Güven açısından, global ölçek açısından, satış platformu açısından son derece güzel bir yer.. Fiyat konusunda ise; "İndirimli Alan Adı Kulübü Üyeliği" niz yoksa fiyatlar pahalı gelebilir size.. Yüksak sayıda domaininiz yoksa bu üyelik size fayda sağlamayacaktır. Küçük bir portföye sahipseniz de zaten fiyattan önce kaliteli bir yer araştırmanızı tavsiye edebilirim.

Sorularınız var ise bilgim dahilinde cevaplayabilirim..

Noventa

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
2
1
IHS'yi ben de 2010 yılından beri kullanıyordum ki hala alan adlarım var 7-8 senedir orada kayıtlı. Fakat yeni bir alan adı için katiyen kullanmıyorum. Destek sistemi çok zayıf, yönetim paneli güncelliğini yitirmiş 2000'li yıllardan kalmış bir yapıya sahip. Alan adı sayım, mevcut projelerimle birlikte 10'u geçmediği için GuzelHosting'i kullanıyorum. Benim isteklerimi karşılıyor açıkçası, teknik desteği de maksimum 10-15 dakika içinde dönüş yaptığı için çok şükür şuana kadar hep memnun kaldım.

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü