Domain Sektörüne Neden Girdim.?

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
120
162
Konya
www.cizgi.com
Burada kendi hikayemi paylaşacağım…

Aldığım maaşları lüzumsuz yerlere harcıyordum.. Cep telefonumun modelini değiştiriyordum, yok bilgisayara ilaveler yaptırıyordum, yok TV mi değiştirmeye çalışıyordum falan falan.. Yani elektroniğe olan düşkünlüğüm maaşımı eritiyordu.. İnternete olan düşkünlüğümü de biliyordum ve bir gün bir internet sayfam olsun istedim.. İlk aldığım domain elmass.net di.. Çok anlamsız, saçma bir domain.. Ancak şu ana kadar hep o alan adını kullandım, kullanıyorum.. Her yere verdiğim mail adresinde elmass.net imzası var.. Neyse konumuza geri dönelim.. Bu domaini aldıktan sonra baktım domain al-sat dan para kazananları görmeye başladım çeşitli forumlarda.. Ben de neden ben yapmayayım dedim.. Ve yapmaya başladım..

Domain işine ilk girişim tam bir fiyaskoydu.. Bu işi bırakacam deyip elimdeki bütün domainleri toptan satışım.. (3.000 TL lik domain almışım mesela 1.500 TL ye toptan sattım kurtuldum.) Şimdi bakıyorum da o domainlere 1.500 TL çok iyi vermişler.. Ben şimdi 200 TL vermem..

Bu zararla domain sektörünü bıraktım diye düşünürken, birşeyi farkettim.. Tamam 3.000 TL lik domain almıştım, 1.500 TL ye satmıştım.. %50 zararla kapatmıştım belki bu ticareti ancak, bu süre zarfında fuzuli harcamalarımın hepsini domain alımına aktarmıştım.. Elimde 1.500 TL gibi bir para birikmişti. Eğer domain almasaydım o 3.000 TL nin 1.500 TL sini bırak 500 TL sini biriktiremezdim..

Dedim ki , "Uğur elinde şu anda 1.500 TL lik sermaye var.. Bunu da kaybetsen hiçbir şey kaybetmezsin.. Adam akıllı yap şu işi.. 15 TL ye 100 domain domain alacağına 150 TL ye 10 domain al.." ve bu 1.500 TL lik sermaye ile başladım bu işe.. Şu anda portföyümde iyi – kötü 125 domain bulunuyor. Sermayesi sadece 1.500 TL olan bir portföy oluşturuldu.. Al-Sat dan sermaye artırımı sağlandı..

Ben fuzuli para harcamalarımı engellemiş oldum, bir birikim yaptığıma inanıyorum.. Bugün acil bir ihtiyacım olsa Allah korusun, o paneldeki domainleri öldüm fiyatına satsam benim için bir birikimdir..

Hem fuzuli harcamamı engelledim, hem bir birikim yaptığıma inanıyorum.. Bugün fuzuli birşey alacak olsam “Yaa boşver, o paraya çok güzel bir domain alınır” diyebiliyorum..

Sizin de benim bu nacizane tecrübelerimden yararlanmanız için bu yazıyı yazdım.. Ama sizin benim başta düştüğüm kalitesiz domaine o kadar para verip zarar etme hatasına düşmenizi istemem.. Ama domain alırken dikkat edin…

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.
- 2011
 

Hakkımızda

  • 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü