Domainden Zengin Olma

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
120
162
Konya
www.cizgi.com
Arkadaşlarla oturuyoruz, laptopum yanımda.. Yeni sattığım bir alan adını yeni sahibine aktarırken, arkadaşlardan biri ile aramızda geçen dialog ;

X – Ne yapıyorsun?

– Domaini yeni sahibine aktarıyorum.

X – Yine mi sattın ? (Muhtemelen 1-2 satışıma denk gelmiştir.) Bu işte deli para var hacı. Sanal alem deniz derya…

– Tabi bilmez miyim?

X – Bir kaç domain de bana alalım ortak, $10 demiştin di mi 1 domain, 10 tane alsak $100. 1 tanesini $10,000 e satsam, yılda 2 tanesi satılsa off 5 yılda $100,000 (matematiğine beden hocası girmiş belli)

– Birader 1 tanesini $10,000 e satsan, sen hepsine domain alırsın… O da yaklaşık 1,000 domain… Domain sayın fazla olunca o 1,000 den en azından 50 tanesini $10.000 e okutsan $500.000.. üff paraya bak…

Gözler fal taşı…

X – Şaka ediyorsun..?

– Önce sen başlattın…

” Bedava Peynir Sadece Fare Kapanında Olur…”

(Küfürler sansürlenmiştir.)

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.
- 2011

• Beğen
Tepkiler: Tevfik ve Kipa

Tevfik

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
18 Eyl 2019
4
2
30
Kayseri
Bizim insanımızın en büyük sorunu, bu yapıyorsa kesin ben de yaparım mantığıdır abi.

Kurumsal olarak site kuracağım zaman adamla konuşuyoruz. Fiyat istiyor, fiyatını da x.xxx lira olarak söylüyorum. 300-500 liraya yapanlarla dolu piyasa diyor, tamam oraya yaptırabilirsiniz diyorum adam 2 hafta sonra tekrar arıyor, o zaman sana yaptıralım diyor bu kadar demiştin değil mi diyor. Hayır bu kadar demiştim diyerek 1.000 lira artırım yapıyorum. Çünkü bu müşteri çok sıkıntı çıkartacak ve işe yaramaz bir müşteri benim gözümde. O nedenle hiç bu tip insanlara bulaşmıyorum.

Bizim insanımıza her şey basit geliyor abi :)

GencTeknoloji

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
28 Eyl 2019
4
3
domaincilikde jenerik domainin yoksa boş anca site yaparsin kazanc elde edersin oyle yüksek fiyata satarsın. eskiden 3000 domain varken ama zarar etmedim ben

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

domains

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
12
10
Muğla
webhoca.com
Tabi uğur hocamın yaşadığı şu muhabbeti domain sektörü ile ilgili az çok tecrübesi olan bir çok kişi yaşamıştır. Her sektörde olduğu gibi domain sektöründe de sıkıntılarımız var. Lakin bu sektörde işini ehil yapan insanlara da denk gelince seviniyorum. Bize düşmez ama her işte olduğu gibi bu işte de binlerce sektörde domaine gireyim demektense odaklanmak bence başarının anahtarı. Grupta uğur abinin verdiği sedo'da domain satan arkadaşımız gibi niş domainlere odaklananlar var. Sadece yurt dışı yabancılara odaklı çalışanlar var. Belirli sektörlerde belirli sayıda jenerik ve premium domain ile çalışanlar var. İyi işler çıkaranlar var. Yurt dışındaki yabancılara oranla domain toolsları kullanma oranımız biraz az. Ancak sektörde gayret edip işini hakkıyla yapmaya çalışanlar var. Allah hepsinin yolunu açık etsin. Sonuçta hepimiz çorba kaynatmak için çabalıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü