Domainimi Nasıl Satarım.?

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
205
272
Konya
www.cizgi.com
Elinizde iyi ya da kötü domainler var.. Zaten kaliteli bir portföy sahibiyseniz satış noktasında da epey bilgi sahibisinizdir. Ama yine de burada neler yapılmalı kısa kısa değinmek gerekiyor..​
Öncelikle alan adınızın değerini iyi belirlemelisiniz.. Kaliteli bir domaini ucuza satmak sizi üzer, kalitesiz bir domaini pahalıya satmaya çalışmak yine sizi üzer.. Çünkü satılmayacaktır, bu tip domainlerin çoğalmasıysa portföyünüz gereksiz şişecektir..​
Konuya girerken şunu da belirteyim; satmayı düşündüğünüz alan adları için kesinlikle bir değer oluşturun.. Hatta 2 değer oluşturun.. "Kısa vadede şu fiyata, uzun vadede şu fiyata satmalıyım" gibi elinizde elle tutulur verilere dayanarak oluşturacağınız domain fiyatları satışınız için de önem arzeder.. Fiyat soran kişiye "teklif ver" demek iki anlama gelebilir, ya "ben bu işi bilmiyorum" ya da "sen bu işi bilmiyorsan yüksek rakama satmaya çalışıyorum" anlamlarına gelebilir.. Karşı taraf böyle algılar yani en azından.. "teklif ver" hiç mi kullanılmamalı.. Bence istisnai durumlar hariç evet kullanılmamalı.. İstisnası nedir peki.. Geçenlerde yaşadığım mevzu olarak söyleyebilirim.. Satmayı düşünmediğim bir domainime talip olunması.. Karşı taraf domainime talip oldu, satmayı düşünmüyorum teşekkürler dedim ama karşı taraf ısrar edince fikrimi değiştirebilecek bir teklifiniz var ise duymak isterim dedim.. Sundukları teklif yüksek bir teklif olsa da fikrimi değiştirebilecek potansiyelde değildi, yine teşekkür ettim, karşı taraf da aynı şekilde anlayışlı yaklaşıp, sizin fikrinizi değiştirebilecek teklifi duymak isteriz gibilerinden döndüler.. Ben de bir çalışma yapıp bilgi vereyim dedim ve fiyat olarak geri döndüm.. Onlar da yine teşekkür edip, o kadar bütçelerinin olmadığını ilettiler..​
Satış için neler yapmalı.!?
Öncelikle her kullanıcı, her enduser who.is sorgusunu bilmeyebilir.. O yüzden öncelikle arama çubuğuna domaini yazan kişilerin karşılaşabileceği bir park sayfası yapmanızda yarar var.. Basit bir şey de olsa domaini girenlerin karşılaşabileceği iletişim bilgileri mail, telefon belki bir iletişim formu olabilir..​
Who is sorgusuyla gelecek kişiler için de who is bilgilerinin açık olması ve doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor..​
Yerli yabancı satış platformları, webmaster forumları, domain forumları, facebook gruplarında da domaininizi listeleyebilirsiniz..​
Kendiniz telefon ile ya da mail ile o domaini alma potansiyeli olan kişilere ulaşıp bilgi verebilir, geri dönüş sağlayabilirsiniz..​
Gerisi sizin pazarlama gücünüze ve zamana kalıyor.. Doğru domain ve doğru fiyatlandırma ile gardımızı aldıktan sonra doğru zaman ve doğru satıcıyı bulduk mu da domainlere duygusal olarak bağlanmadan elden çıkarmak ve önümüze bakmak gerekiyor..​

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü