Ermenice Basın Domaini

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
205
272
Konya
www.cizgi.com
Yanlış araştırıp, yanlış sonuçlara ulaşmadıysam.. Ermenicede latin alfabesiyle yazıldığında "basın" anlamına gelen Ermenistan'ın en büyük haber sitelerinden birinin (.am uzantısını kullanıyorlar) .com uzantısının bende olduğunu domaini aldıktan uzun bir süre sonra araştırma yaparken farkettim.. .com uzantısının Ermenistan'dan gelen trafiği de yüksek fakat Ermenistan küçük bir ülke..

Sitenin aylık ortalama ziyaretçisi 5,5M.. Alexa değeri de oldukça iyi.. Facebook sayfası 450K civarı..

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Adamların domaini mamul.am , benim domainim
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.

Uzantı olarak .am ağırlıklı mı yoksa .com ağırlıklı mı kullanıyor Ermeniler tam olarak bilmiyorum ama şöyle bir rakam daha paylaşayım.. .am uzantılı domain sayısı 30K larda iken , Ermenistan IP domain kayıt sayısı; 600K larda.. Bu net bir bilgi olmasa da bir fikir verir diye düşünüyorum.

İlk aldığım zaman sadece TR anlamını ele alıp şöyle logolaştırmıştım..

016mamul.png

Son tahlilde fiyatlandırma konusunda bu kıstaslarla bir fiyat belirledim.. İlk domaini aldıktan sonra belirlediğim fiyatın çok daha üstünde haliyle.. Bir kaç kez $X.XXX düzeyde de çeşitli platformlardan teklifler geldi ama geri dönüşlerim $XX.XXX düzeyinde oldu.. (TR içi ve TR dışından) Siz olsanız bu veriler ışığında nasıl bir gard alırdınız.!?

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
20
27
Istanbul
www.domainmatik.com
Uzantıyla ilgili çok güzel bir espri yapacaktım ama neyse :ROFLMAO: koy .com'una gitsin diyeyim sadece.

hocam anladığım kadarıyla domain satışlarınızı sadece gelen tekliflere göre yapıyorsunuz. Domain pazarlamanızı firmalara ulaşarak kendiniz yapsanız bu basın kurumuna siz teklifte bulunsanız belki istediğiniz rakamı verecekler?

bir de en son yaptığınız satış rakamını paylaşırmısınız sakıncası yoksa? domain ismi belirtmenize gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
58
42
Uğur abi, ermenistan dediğin gibi küçük bir ülke
ve fiyat çok dişe dokunur olursa kendi uzantılarını kullanmaya devam etmek isteyebilirler halihazırdaki diğer uzantıyı kullanan şirket. Böyle bir tesadüf lehine olmuş, türk piyasasında çok daha alt segment tekliflere maruz kalmışsındır ve kalma ihtimalin muhtemelen yüksek. O sebeple, ben senin yerinde olsam XX.XXX $ rakamından devam ederdim. Domain ingilizce olsa idi çok daha yükseklerden uçmak haktır derdim ama bence kelimenin sadece türkçe ve ermenice anlamı olduğunu unutma bence...! o sebeple likite dönderebileceğin ama potansiyel alıcılarınıda çok ürkütmeyecek maksimum düzeyde olmak çok önemli olacaktır senin için çünkü dediğim gibi ingilizce değil sınırlı coğrafya ve sınırlı sektör, kaçırdığın ve ürküttüğün potansiyel alıcıların yerine yarın yenisinin gelme ivmesi düşük olabilir... o yüzden ben olsam kurşunlarımı dikkatli kullanır hedefi çok ıskalamamaya çalışırdım... tabiki sen bu işte benden çok çok daha tecrübelisin, eminim sağlıklı bir değerlendirme yapacaksındır fakat nacizane görüşlerim bunlardır abi... Bahsi geçen ülke ingiltere/fransa/almanya/ispanya/italya/belçika vb... bir ülke olsa idi tabiki daha farklı düşünülebilirdi ama dediğim gibi basın anlamı ermenistan için geçerli ve rakamlara da baktığımızda ve genel kültürümüzü göz önüne aldığımızda ermenistan amiyane tabirle domain sektörü için “alt segment” ve alt segment bir pazar için türkçe/ermenice bir kelime için bence XX.XXX $ çok iyi bir fiyat olurdu...

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
20
27
Istanbul
www.domainmatik.com
@AfMeSu en son sattığınız domainin zaman ve fiyatını öğrenmek istememin sebebi zaman + fiyat olarak düşünüldüğünde bazen bir fiyat üzerinde diretmek yerine X.XXX$ rakamları kabul etmek yani satış sirkülasyonunu sağlayıp sürekli al-satlar yaparak ticareti canlı tutmak daha kârlı olabiliyor.

ayrıca mamul kelimesi kısıtlı alanda kullanıma sahip bir jenerik projelendirme alanı kısıtlı @godsmack arkadaşın yazdıklarına tamamen katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: godsmack ve AfMeSu

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü