GoDaddy Auctions Vergisi

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
25
40
Selamlar,

Dün GoDaddy Auctions'tan bir domain aldım ve ödeme yaparken ekstra'dan vergi ödedim. Sanırım Türkiye'de vergi mükellefi olduğu için böyle bir uygulama var. NameJet vs. diğerlerinde de +tax uygulaması var mıdır? En son kullandığımda yoktu. Güncel bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
54
41
Arif hocam önemli tutardaki alışverişlerinizde godaddy müşteri temsilcisi ile görüşün ödemeyi yapmadan önce, çıkan vergi konusunda yardımcı oluyorlar aklınızda olsun. Diğer taraflardaki uygulamayı bilmiyorum...
*flood önlemi* mesajınız otomatik birleştirildi:

+ not : isimtescil de reg veya transfer yaparsanız orada da vergi çıkıyor, ama orada herhangi bir yardımları olmuyor mecbur çıkan verginin tamamını ödemek zorunda kalıyorsunuz onu biliyorum..

Son düzenleme:

Kipa

-
MODERATOR
SMS ONAYLI
26 Eyl 2019
20
8
Denizli
www.kipa.com
Selamlar,

Dün GoDaddy Auctions'tan bir domain aldım ve ödeme yaparken ekstra'dan vergi ödedim. Sanırım Türkiye'de vergi mükellefi olduğu için böyle bir uygulama var. NameJet vs. diğerlerinde de +tax uygulaması var mıdır? En son kullandığımda yoktu. Güncel bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
Vergi olduğuna emin misiniz? Her domain ihalesi kazanımında 79-80tl lik bir ekstra ödeme alıyor ve o fark 1 yıllık yenileme ücreti.

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
54
41
Vergi olduğuna emin misiniz? Her domain ihalesi kazanımında 79-80tl lik bir ekstra ödeme alıyor ve o fark 1 yıllık yenileme ücreti.
Evet hocam vergi çıkartıyor, bende de aynı şekil çıkıyor hep vergi. Sizin dediğiniz doğru fakat, o hesabın üstüne bir de vergi eklemesi yapıyor son kertede tr kullanıcıları için 👍

• Beğen
Tepkiler: Kipa

Murat

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
19
47
Marmara Denizi
.hojbej.com
Godaddy auction dan epeydir almadığım için şuan bilemiyorum ama normal domain kayıt ve yenileme esnasında vergi numaranız hesap bilgilerinizde mevcutsa bir miktar indirim oluyor. eğer bu vergi numarası olmazsa daha fazla ücret kesiliyor. (Bu arada vergi numaranız yoksa TC kimlik numaranızı yazılabiliyor diye biliyorum ama denemedim.)

antiTRust

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
21 Eki 2019
1
1
Selamlar,

Eğer TC ve/veya ID kısmına bir numara girerseniz vergi çıkmaz, normalde TC nosunu girdiğinizde vergi çıkmaması lazım.

• Beğen
Tepkiler: ArifSengoren

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü