IDN Domain Hakkında Düşünceleriniz.?

IDN Domain Hakkında Düşünceleriniz.?

• Olumlu

• Olumsuz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
251
322
Konya
www.cizgi.com
IDN domaininiz var mı? Neden IDN domain bulunduruyorsunuz.? IDN domain hakkında ne düşünüyorsunuz.?

Ben şu ana kadar zaman zaman domainleri takım yapmak için IDN domainleri aldım, yatırımlık almayı düşünmedim.. Elimde de şu anda 2 adet IDN domain var sanırım..

• Beğen
Tepkiler: AlanAdı

AlanAdı

-
YÖNETİCİ
SMS ONAYLI
6 Ağu 2019
16
32
IDN bu zaman diliminde her hangi bir değere sahip değil.. Ancak bizim ülkemizde sektörü bilmeyen kişililerce kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Adam ayakkabi yi soracak ayakkabı mi doğrusu diye düşünüyor.. O yüzden dediğin gibi milletin ağzına laf vermemek için genelde takım yapmaya çalışıyorum. Ancak olmazsa olmazım değildir. Olursa da olur olmazsa da olur :) Bu şahsi düşüncem şimdilik..!

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
73
50
öncelerden ileride çok değerleneceğine inanıyordum, kendi kendime diyordum ki ; normal alan adları yetmeyecek ve arama çubuğu entegrasyonu ve google database dil ayarları güncellenmesi filan olduktan sonra, ooooo bunlar uçar diyordum hep..... ama işler o kadar hızlı ilerlemiyor! Ayakkabi olmasındansa ayakkabı tabiki daha iyi olurdu eğer seo dejavantajı olmasaydı ve tarayıcı entegrasyonları tam olsa idi... bu dediğim ileride olsa gerçekleşse bile, farklı kaygılarım var. Sosyal medya ve aplikasyonlar bence domain sektörünün önünü ciddi anlamda tıkadı! Sosyal medya ve aplikasyonlar olmasaydı muhtemelen şuan elimizideki alanadları şuan ki değerlerinden en az 10 misli belki daha fazla değerli olurdu diye düşünüyorum. Normal domainler için böyle kaygılarım var iken, idn ler için pek olumlu düşünmek şuan için ayağı hiç yere basan bir düşünce olmazdı heralde... He, peki bende varmı? Bir ara gaza gelip epey almıştım eskiden hepsini bıraktım. Şuan elimde benimde 4 tane olması lazım. (İkisi çince tek harf-birisi iki karakter- birisi latince 3 harf international anlamı olan bir kelime ve hepsi com) şimdiye kadar bu dördünden teklif alan oldumu? = 1 tanesi 20$ teklif aldı o kadar...

Benim genel düşüncelerim bu yönde...
*flood önlemi* mesajınız otomatik birleştirildi:

Ekleme : elimde 3-4 adet idn bulundurmaya devam etme sebebim, işler tahmin ettiğimden hızlı ilerlerse ve öngöremediğim bir şekilde gelişme yaşanırsa idn lerde, ilerde hayıflanmak istemiyorum, o sebeple 3-4 tane domain uzun vade maliyet olarak getiri/risk oranını düşününce benim için yatırım yapmaya değer bir oran ve bütçe olduğu için, milli piyango niyetine bekletiyorum ve bir süre daha bunları bekletmeyi düşünüyorum açıkcası...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Kral

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
23 Kas 2019
6
3
İstanbul
Birtanede bende var. IDN domainlerin müşterisi çıkmaz zaten :) boşuna yatırım.
Aşk.Net

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • Yer sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik sağlayıcı TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü