İsminizin .COM Uzantısını Almak İçin Ne Kadar Ücret Verirsiniz.?

İsminizin .COM Uzantısını Almak İçin Ne Kadar Ücret Verirsiniz.?

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
239
310
Konya
www.cizgi.com
İlk ben cevaplıyayım konuyu..

.COM uzantısına da $5,000-$6,000 verirdim sanırım.. Ama hem marka ismi ve son kullanıcı firma sitesi olduğu için, hem de kısa VCVC olduğu için alma ihtimalim olmayan bir domain.. .COM u alamayacağımı bildiğim için .NET i almıştım..

Ve şu anda da .NET uzantısını kullanıyorum, $1,500 dolara yakın bir ücret ödemiştim zamanında..

• Beğen
Tepkiler: Kipa

OyunBozan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
5 Eki 2019
7
4
4 Yıl önce şirketimin com domaini için yanlış hatırlamıyorsam 8k euro ödemiştim tabi o zamanlar parada boldu euro da ucuzdu :D

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
23
29
Istanbul
www.domainmatik.com
soru çok faktörlü aslında. isim var isim var sonuçta. bazı isimler bir çok alanda kullanılabilir olmasına rağmen bazı isimler sadece isimden ibaret, kimisi kısa, kimisi uzun, kimisi türkçe harf içeriyor kimisi içermiyor. bu sebeple anket doğru sonuç vermeyecektir yani ankete uygun bir konu değil.

ama herkes ismini yazıp vereceği rakamı konuya yazarsa en azından kim hangi isme ne kadar değer veriyor hatta karakter analizi bile çıkabilir ortaya. Kendine Aşık, Megolaman, Allahın Kulu, Düz İnsanım İşte gibi değerlendirme yapabiliriz isimlere :ROFLMAO:

ben VOLKAN ismine duygusal düşünmeden max.1000$ verirdim.
daha popüler, kısa, kullanım alanı geniş, proje geçişine uyumlu bir isim olsaydı 10.000$'a kadar bütçe ayırabilirdim. (esma, tarkan, umut, emel, demir, kartal, lale gibi)

godsmack

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
68
49
Abi bence bu konu çok göreceki bir konu. İsim kaç karakter / çalıştığın sektör / ismin yaygınlığı / ingilizce-türkçe karakter olup olmaması / ismin markalık durumu / senin bireysel bütçen-gelir durumun vesaire... diye gidecektir muhtemelen parametreler... şahsen benim ismimin com versiyonu satılık olsa almak için bütçem yetmezdi. Maks ayırabileceğim bütçe ortalama bir zamanda 1000 doları geçmezdi heralde (bütçem olmadığı için..) Bütçem geniş olsa idi Timur*com için heralde 2 - 5 K $ arası verebilirdim heralde... Ama kendi ismim aynı zamanda marka’m ise bu rakam 10-20 K ya kadar çıkabilirdi... Veya web sektöründe iş yapıyor olsaydım, kartvizitim de şöyle afilli bir Timur*com yazması için bütçem olduğunu varsayarsak yine 5K üzeri rakamları gözden çıkarırdım pek tabiki... Ayrıca elimde emine*net var biliyorsun, o sebeple daha önce kontrol ettiğimde öğrenmiştim ki emine*com 2015 yılında 7.450 $ a alıcı bulmuş sedo üzerinde (dipnot olarak konuyla ilişkili olduğu için örnek olması amacıyla belirteyim.) Ez cümle konuyu çok dağıtmadan kendi fikrimi tekrar edeyim ; çok ucu açık bir soru bence... Ama tabiki herkes fikrini yine de beyan etsin, toplam data bize belli bir çerçeve de olsada bazı anlamlarda fikir verecektir, fazla bilgi-fazla data göz çıkarmaz ☺

osemano

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
13 Kas 2019
3
1
İlk ben cevaplıyayım konuyu..

.COM uzantısına da $5,000-$6,000 verirdim sanırım.. Ama hem marka ismi ve son kullanıcı firma sitesi olduğu için, hem de kısa VCVC olduğu için alma ihtimalim olmayan bir domain.. .COM u alamayacağımı bildiğim için .NET i almıştım..

Ve şu anda da .NET uzantısını kullanıyorum, $1,500 dolara yakın bir ücret ödemiştim zamanında..
2500 dolar verirdim.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

ArifSengoren

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
7 Eki 2019
39
56
Soyadımı almak istemiştim. Arifsengoren.com yerine sengoren.com'u kullanmak için. Bizim kökler Ezine'li. Aynı soyadla meşhur bi fırın olduğunu biliyordum ama peynirci olduğunu, sengoren.com'u almak isteyince öğrendim. Sahibiyle konuştum, "domain çok değerli bizim için, 500 bin TL'den aşağıya vermem dedi". Tamam dedim :)

• Beğen
Tepkiler: godsmack ve AfMeSu

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü