pety.net

caglar

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
16
18
Kastamonu
Herkese merhaba, kısa süre önce PETY.NET alan adını portföyümüze ekledik.

Fikirleriniz ve yorumlarınız benim için çok önemli, iyi forumlar.

AfMeSu

Dünya vatanım, tüm iyiler kardeşim..
KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
198
262
Konya
www.cizgi.com
CVCV .net olarak güzel bir domain, yabancı platformlarda güzel teklifler görebilir..

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
27
Istanbul
www.domainmatik.com
CVCV .net olarak güzel bir domain, yabancı platformlarda güzel teklifler görebilir..
CVCV değil ki hocam domain. Ben pet shop domaini olarak projelendirilmesi dışında domaini değerli görmedim açıkçası. Bunun gibi binlerce domain boşta ve hergün bir o kadar da boşa düşüyor. CVCV olsa dediğinizde haklı olabilirdiniz fakat yabancı platformlarda da öyle çok bir paraya satılmıyor CVCV.net domainler. ancak bir markaya ya da jenerik kelimeye denk gelirse piyasası oluşuyor. PAPA, BOBO, MOMO, gibi. bunun dışında CVCV.net domainlerin öyle yüksek satış hacimleri yok 100-250$ alıcısına göre değişiyor tabii isim alıcısı için bir şey ifade ediyorsa. kısacası .com uzantıdan şaşmamak gerek.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

AfMeSu

KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
198
262
Konya
www.cizgi.com
Domain CVCV olarak da ele alınabiliyor "y" den dolayı.. Alıcısı çıkar mı bilinmez tabi ama benzer domainleri yurt dışına gelin etmişliğim var..

• Beğen
Tepkiler: Domainler

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
27
Istanbul
www.domainmatik.com
Domain CVCV olarak da ele alınabiliyor "y" den dolayı.. Alıcısı çıkar mı bilinmez tabi ama benzer domainleri yurt dışına gelin etmişliğim var..
bana iç piyasa da alıcısını bulursa daha iyi rakama gider gibi geldi. Pety diye marka yaratılabilir Pet Shop sektöründe. Gerçi sektörel olarak düşünüldüğünde yabancı alıcısı da çıkabilir haklısınız o konuda.

• Beğen

AfMeSu

KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
198
262
Konya
www.cizgi.com
"pet" zaten ingilizce bir kelime olduğu için yurt dışında daha güzel ekmek yedireceğini düşünüyorum.. ekmek bulamazsa tirit yesin.. :)

• Beğen

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
27
Istanbul
www.domainmatik.com
"pet" zaten ingilizce bir kelime olduğu için yurt dışında daha güzel ekmek yedireceğini düşünüyorum.. ekmek bulamazsa tirit yesin.. :)
bende mantıken şöyle düşündüm aslında yabancı piyasada değeri teknik özellikler belirlediği için genellikle domain değerini benzer satışlar üzerinden değerlendiriyorlar, yani 250$'a satacağınıza 3-5 Bin liraya iç piyasa da fiyat belirlemek bazen daha karlı olabiliyor.

• Beğen

AfMeSu

KURUCU
SMS ONAYLI
30 Tem 2019
198
262
Konya
www.cizgi.com
Ben de şöyle değerlendiriyorum bu tip domainleri;

Bizim paramızla 3,000 e satılacağına, adamların parasıyla 3,000 e satayım..

• Beğen

Domainler

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
27
Istanbul
www.domainmatik.com
Ben de şöyle değerlendiriyorum bu tip domainleri;

Bizim paramızla 3,000 e satılacağına, adamların parasıyla 3,000 e satayım..
bu sektörde dayanma gücü olan insan için ne düşünceler var ama bazen en hızlı ve en karlı satış nasıl olur onu değerlendirmek gerekiyor.
Domainleri tüm platformlarda satışa koymak en iyisi aslında, nereden ne çıkacağı belli olmuyor.

benim söylemek istediğim aslında bizim paramız onların parası değil onların parasının bile üzerinde kendi paramızla satış gerçekleştirmek. Bu işin içine psikolojik sınır, para birimi ve yabancı dil bilmeme fobisi gibi etkenlerde giriyor. 250$ (1.500TL) satmak yerine pazarlamayı iyi yapıp 3000 TL (550$)'a iç piyasada da müşteri bulunabiliyor.

son bir yıldır domain satışlarımda aldığım geri dönüşleri ve domain satış istatistiklerim üzerinden planlama yapıyorum. doğal olarak hangi domainin nerede, kaç paraya daha hızlı satılabileceği konusunda oldukça yol katettim.

domain park sayfalarından aldığım geri dönüşlerde müşterinin sayfada kaç dakika kaldığının, kaç kere sayfayı ziyaret ettiğinin bile istatistiğini tutuyorum domainle ne kadar ilgili olduğunu anlamak için ona göre teklif veriyorum mesela :ROFLMAO:

• Komik

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü