Sektöre Nasıl Girdiniz.?

arsemih

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
4
6
Benimki sektöre girmek olmaz sanırım. Hobi olarak yapılan bir şeyin keyif alınması bendeki. Sigarayı bıraktım domain alıyorum o paraya. İlk domainimi 2008 yada 2006 o senelerde aldım. O zamanlar sigara içiyordum:) son bu bir kaç ayda aldığım domainlerde sigara parasına aldığım domainler. Cep telefonumda nekadar süredir içmediğimi gösteren program var. Oradaki meblağa göre domain alıyorum. Sevdiğim işi profesyonel olarak zaten yapıyorum. Bu iş ise zevk aldığım cugarasına yaptığım bir keyif meselesi. İlerde inşallah arabayı bıraktım diyip o parayı basmam.
Sevgilerle.

• Beğen
Tepkiler: AfMeSu

Erkancan_87

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
1 Eki 2019
4
3
32
www.paraekstra.com
Bundan 13 ay önce web site nasıl açılır? Wordpress nedir php nedir? Adsense nedir? Hicbirseu bilmiyordum. Ta ki İzmir de bir arkadaşımın adsense ile aylik 12-13 bin tl kazandigina gozlerimle sahit olana kadar. Hatta evini adsense geliri ile aldı. Sagolsun cocukla ugrasir gibi her gun bana anlattı. 6 ay sonra sahte reklam ile (firefox uzerinden cookie yükleyip c4c isleri ile google i resmen aldatıp aylik 5-6 bin kazaniyordum. E tabi 4. Ay patladı ban yedik ama 20 bin ustu kazanmıştım bile. Simdi temiz çalışıyorum. Biri ing biri turkce 2 sitem var. Azicık aşım agrisiz başım ile aylık 1100-1200 devam ediyorum. Domain al sat işlerinden pek anlamiyorum. 50 ye al 70 e sat gibi takılıyorum ve ogrendim ki domain yatirimciligi bambaska bir sektör.

• Beğen

domains

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
12
10
Muğla
webhoca.com
Sektöre 2008 yılında ilk domainim tarihtoplugu.com domainini alarak girdim. Bir gece saat 03:00 sularında joomla mambo ile 7-8 tane birden domaini sepete ekleyip farketmeden satın aldığımı hatırlıyorum. 2011 yılından bu yana içime sinen aradığım domain bu dediğim domainleri alıp satıyorum. Çok iyi bir fırsat çıkarsa
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok.! Giriş yap veya üye ol.
değerlendiriyorum tabi. Olacaksa 1-2 tane sağlam domainim olsun onları satar sonra yine alırım mantığıyla haraket ediyorum. Bu sektör yedi bitirdi bizi ;)

• Beğen

Murat

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
19
19
47
Marmara Denizi
.hojbej.com
Ben mi sektöre girdim, Sektör mü bana emin değilim. 😂 ( Kimse yapmadan espriyi ben yapayım dedim.)
ilk 2007 de bir domain almak isteyince sektörden haberim oldu. Boşta olan birkaç domain aldım ama sonradan düşürdüm maddi-manevi sebeplerden. 2015 sonrası işimden arta kalan zamanımı değerlendirmek isterken tekrar aklıma geldi. Hem boş zaman değerlendirmek,hemde sektörü öğrenmek uğruna hala cebelleşiyorum denebilir. Üstatlara selam olsun!

• Beğen

Kaplan

-
KAYITLI ÜYE
SMS ONAYLI
30 Eyl 2019
27
26
35
Samsun, Türkiye
doyosi.com
İlk domainimi aldığımda 2006 yılıydı. muallim.org'u almıştım hiç unutmam :) sonra aynı yıl resimyuklet.net i açtım. o zamanlar ülkemizin en büyük resim yükleme sitelerinden birisi idi. sedonun bir açığı vardı biraz üniversite gençliğinin verdiği vurdumduymazlık biraz da o dönem popüler olan mavrahane.com tarzı forumların verdiği popülerlik çabası ile bu açıktan oldukça ekmek yemiştim.

Şöyle anlatayım eskiden sedo park edilen domainlere para ödüyordu ziyarete göre. ben hiç domain park etmeden adsense gibi kullanıyordum o zamanlar sedoyu. Aylık 200-300 sterlin para geliyordu. Tabi haydan gelenin huya gitmediği bir dünya yok...

İnternet ile hep haşir neşir kaldım ancak biz pek sallamadık godaddy closeoutlarda 10-20$ a CVCV leri. 2009 yılında halen kişisel blog olarak kullandığım arizali.net'i aldım. Herhalde 10-15 kere bozup yeniden kurmuşumdur.

Daha sonra 2009-2014 yılları aslında elimde en çok domain olan zamanlardı. 450 domaini görmüştüm tabi dolar ucuz, kampanya çok...
Çok domain satışı yaptım. Kazandığım kaybettiğimden kat kat fazladır ancak hep birşeyler eksik gidiyordu.

Muhakkak duyanlar olmuştur aramızda kullananlarda mevcut biliyorum doyosi diye bir sistem geliştirdim. 2013-2014 yıllarında satışını yapmaya başladım. Tabiki bu sayede bir sürü yatırımcı ile de tanışma şansım oldu. Daha sonra aslında niceliğin değil niteliğin önemli olduğunu farkedip elimdeki neredeyse tüm teklif gelmeyen domainleri düşürdüm. Arada yorum olarak soruyorsunuz hoşuma gidiyor ben bu domaini 6-7 yıl elimde tuttum diye :) Geçen seneye kadar 100 e yakın domainim vardı ancak gene düşürmeye devam ediyorum.

Çünkü farkettim ki aslında 3-4 tane domainden elimde bulunan 100 kadar domainden edebileceğim kârı elde edebilirdim. Ve bunlara ödeyeceğim uzatma ücretlerini o 3-4 domaine de verebilirdim. Bu benim için oldukça radikal bir değişim tabi. Arada zorluyor. Şeytan dürtüyor. Çok olduğu zaman pazar da aktif oluyor. İnsanın hoşuna giden bir süreç yaşanıyor. Az iken tek tük soran oluyor haliyle.

Hem pörtföy olarak, hem strateji olarak tamamen fikir değiştirdim. Şuan yabancı piyasaları araştırıyorum ve mümkünse güzel 3-4 cvcv, ccvc, cvcc domaine yatırım yapmayı düşünüyorum önümüzdeki süreçte.

Gene domain alıyor muyum? Hastalık bu kolay bırakılmıyor.

Hakkımızda

• 30 Eylül 2019 da yayın hayatına başlayan forumumuz domain sektörüne ilgi duyan kişileri bilgilendirmek ve bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, arşiv niteliği taşımaktadır. Burada yapacağınız ticaretin forumu bağlayıcı bir yanı yoktur. Kendi önleminizi almanız sizin yararınıza olacaktır..
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan DomainKafe.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Hızlı Menü

Kullanıcı Menüsü